Testfókusz

Tavaszi alakformálás

Tavaszi alakformálás Ezt a kifejezést, amikor meghallod biztosan elkap egy negatív érzés, legalább annyira utáljuk ezt az egészet, mint a tavaszi nagytakarítást. Igaz? Mindenki tudja, hogy neki kéne állni minél hamarabb, de senkinek sincs kedve hozzá. 🙂 Én most olyan kifogásokat, rossz szokásokat és tévhiteket gyűjtöttem össze, melyek ellenünk dolgoznak. Azonban mindez tudatossággal helyrehozható, szóval… Tovább »

Ki gondolná, hogy a testsúlyunk és a szájüreg között is van összefüggés?

A sikeres súlycsökkenés a szájüregben kezdődik. Legyünk őszinték, a nyugati életforma része a kényelem, lassan már egy lépést sem kell tennünk. Csak egy példát mondok, a munkahelyem által elmentünk egy céges rendezvényre, ahol szállodában aludtunk. Mikor elfoglaltuk a szobát lehetett választani, hogy lépcső felé veszed az irányt, vagy a liftbe szállsz be. Ez egy nagyon… Tovább »

Milyen étel fogyasztása ajánlott a vércsoportomhoz?

Milyen szerepet játszik a vércsoport? Az anyagcsere meghatározásakor a vércsoport is fontos szempont.   0-s vércsoport. Ez a legrégibb és a legelső vércsoportja az emberi fajnak. Eredetileg avadászok és gyűjtögető életmódot élő törzsek jellemzője volt, akik az elejtett vadat, a vadon termő gyümölcsöket, növényeket, dióféléket és gyökereket ették. A táplálék megszerzése folyamatos mozgásra kényszerítette őket…. Tovább »

Önmagamba vetett fókusz

Nemrég megkaptam magamról egy 3- 4 évvel ezelőtti képet. Sokkhatás! Miért? Mert, valahogy másképpen emlékszem magamra. Neked volt már ilyen? Viszont azt elárulom, hogy most is szeretettel nézek magamra, a régi önmagamra. Látom a fejlődést, ez pedig szuper érzés.     Tehát a képek is lehetnek egyfajta motivációs anyagok. A gyakorlati feladat, hogy készíts magadról… Tovább »

Kinek mekkora az alapanyagcseréje?

Kinek mekkora az alapanyagcseréje?   Az alapanyagcsere az az energiamennyiség, amely az alap életfolyamatok fenntartásához szükséges, ha az egyén teljes fizikai és szellemi nyugalmi állapotban van legalább 12 órával az utolsó étkezés után. Az alapanyagcserének biztosítania kell az alap életfunkciókat, azaz a szívműködést, a légzést, a testhőmérsékletet, az izomtónust, idegi működéseket. Az alapanyagcserét pontosan laboratóriumi… Tovább »

Milyen anyagcseretípus vagyok?

Milyen anyagcseretípus vagyok? Az utóbbi időben sokat foglalkoztam az anyagcsere elvével. Sok embernek, köztük nekem is egyes diéták nem úgy fejtették ki a hatásukat, mint másnál. Miért van, hogy egyes embereknek sikerül, másnak pedig nem használ egy bizonyos diéta? Ettől régen teljesen kivoltam! Nemrég viszont én is beláttam, hogy ennek gyakran az az oka, hogy… Tovább »

Mikor vagyunk aktívak?

Mikor vagyunk aktívak?   Egy napunk 85%- át megszokásból éljük és csak a maradék 15%- ot éljük tudatosan. Célom, hogy a megszokott szokásokat, új szokásokkal töltsem fel és ami már nem támogat, azokat a szokásokat el is hagyjam.   Mi kell a szokások megváltoztatásához? kitartást + szorgalom = 🙂 Kitartást jobban kiemelném, mert hiába vagyunk… Tovább »

Saját szabályrendszer

Hányszor van, hogy nem vágsz bele az életmódváltásba, csak ha már az orvos mondja meg, hogy csináld? Vajon az előírt szabályokat meddig tartod be? A mindennapi életből vett példa, hogy elérkezel egy ponthoz, ahol egy orvos, egy tanácsadó, egy edző stb… elmondja neked az étkezéssel, mozgással kapcsolatos szabályokat, amelyeket be kell tartani a célod eléréséhez…. Tovább »

A pohár félig üres vagy félig teli

5 lépés,amit folyadékpótlásról tudnod kell  Az üdítők jelentős része sok energiát tartalmaz,  ez az energiamennyiség mind cukorból származik, nem hordoz értékes tápanyagot. 1. Az első és legfontosabb a folyadék pótlására a víz. Régen utáltam a vizet! Nem szerettem az ízét és hozzá szoktattam magam az üdítőkhöz,  szörpökhöz ( cukormenteshez). Ma már tudatosan kerülöm az ilyen… Tovább »

Elcsépelt vízivás

Te hogy állsz a vízivással? 🥛Jó ha tudod, hogy a folyadék miért kell a szervezetedbe: – befolyásolja a vér összetételét, – segít a szervezet belső hőmérséklet szabályozásában, – szabályozza a vérnyomást, – befolyásolja a sav- bázis egyensúlyt 🥛Miért fontos annyira a folyadékpótlás? A folyadék hiányos állapottal nagyon vigyáznunk kell – izomgörcsöket, -fáradtságérzetet, -fejfájást okoz. 🧘‍♀Tudatosítás:… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!